Kurumsal

KAYSERİ VE CİVARI ENERJİ ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ elektrik üretimi alanında faaliyet göstermek amacıyla 20 Ekim 2010 tarihinde 25.000.000.- TL (Yirmibeşmilyon)  sermaye ile Türkiye’ nin ilk özel dağıtım şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. tarafından kurulmuştur.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan akarsu santrallerinden Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ)'ye bağlı 10.Grup Bünyan, Pınarbaşı, Sızır ve Çamardı HES’ler ile 13.Grup Derme, Kernek, Erkenek ve Besni HES’lerin "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle yapılan özelleştirilme ihalesi neticesinde bu santrallerin işletmesi 49 yıllığına Şirketimiz bünyesine kazandırılmış ve 17 Ocak 2011 tarihinde fiili devir işlemleri yapılarak elektrik üretimi alanında ilk faaliyetine başlamıştır.

Şirketimiz 25 Ağustos 2011 tarihinde yaptığı olağanüstü genel kurul kararı ile sermayesini 25 milyon liradan 40 milyon liraya çıkarmıştır.  

Elektrik dağıtımı alanında Türkiye’nin ilk özel şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketinin kurum kültürü ve birikimini de kendi bünyesinde içselleştirmesini bilen Şirketimiz henüz yeni bir şirket olmasına rağmen kurumsallaşma yolunda emin ve güvenilir adımlarla ilerlemektedir.

Yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili yatırımlar konusunda istekli olan Şirketimiz alternatif enerji arayışlarını da sürdürmektedir.

 
 
Kurumsal
Yönetim Kurulu
Yönetimden Mesaj
Misyon - Vizyon
Değerlerimiz
Politikalarımız
 
YASAL UYARI : Bu sitede yer alan tüm içerik yalnızca bilgi amaçlı olup resmi belge olarak kullanılamaz. Uyuşmazlık halinde Kurum kayıtları esastır
Yazılım Tasarım Denizmedia